Jednoduše Štok

Zážitky
2. 11. 2020

Čisté linie, přírodní materiál, tradiční povrchové opracování.

Štok je vyroben jen a pouze ze dřeva. V případě potřeby jej lze rozložit a složit, zvládnete to i sami. Nepotřebujete šrouby, lepidla, ani jiné nástroje než svoje ruce. Do posledního detailu promyšlený design, který jde skutečně k samé podstatě tvaru, znamená, že vznikl velmi univerzální kus nábytku. Složíte z něj posezení včetně stolku, poslouží jako polička na knihy, noční stolek nebo stojan na rostliny. Vytvoří charizmatické vybavení i ve velmi skromných prostorech, jako jsou balkóny nebo malé dvorečky.

To, že je lehce přenosný a v přírodě beze zbytku a bez další vložené energie rozložitelný, není výsledkem pokukování po aktuálních trendech. Příběh jeho vzniku je dokonalá ilustrace toho, jak vznikají návrhy ve studiu 519.

Před několika lety jsme se rozhodli, že kusy našeho venkovního nábytku vynosíme na zajímavá, ale neotřelá místa v přírodě. Chtěli jsme tak vytáhnout lidi do přírody a současně otestovat odolnost našeho nábytku. Nápad postupně realizoval jeden z našich designérů. V průběhu projektu a inspirován spontánními setkáními na svých cestách se rozhodl, že jediný opravdu eticky neproblematický nábytek, který lze do lesa vynést, je ten, který se na místě beze zbytku sám rozloží, který bude od počátku součástí přírody.

Následovalo samostudium, kurzy u mistrů tradičního zpracování dřeva, a výsledné štokrle si nás ostatní okamžitě získalo.

 

V současnosti dokončujeme rozměrové varianty a taky stůl. Štok bude brzy v nabídce naší sesterské značky Egoé life.